Okleiny na szafy

Odnowienie szafy: jaki styl będzie odpowiedni?

Poszukiwanie sposobów na odnowienie starych, lekko zużytych mebli wcale nie musi być trudne, a generalny remont szafy nie zawsze pochłania cały budżet. Optymalnym rozwiązaniem, które sprawdza się z powodzeniem w wielu mieszkaniach jest zakup okleiny na szafy. Interesująca w designie i prosta do zamontowania okleina na szafę nie tylko przyczyni się do całkowitego odnowienia zużytego mebla, ale będzie także elementem, który mocno podkreśli jego indywidualny i spersonalizowany charakter.

Foto okleiny na szafę – idealny element do pokoju nastolatka

Dorastające dzieci oraz osoby w wieku nastoletnim często są na etapie poszukiwania własnego stylu i poczucia estetyki. Czas eksperymentów i testowania nowych rzeczy może być wykorzystany w praktyczny sposób przez wykonywanie dzieł DIY. Samodzielnie oklejona stara szafa może okazać się dla nastolatka bardzo ciekawym meblem, który pozytywnie wpłynie na ogólną prezentację jego pokoju. W przypadku pokojów młodzieżowych idealnie sprawdzają się kolorowe okleiny na szafy. Tego typu akcesoria zwracają na siebie uwagę i mocno pokręcają cały styl pokoju. Dzieci w wieku nastoletnim często stawiają na indywidualizm i personalizację, dlatego pięknie oklejona szafa w ciekawym wzorze będzie dobrym rozwiązaniem. W pokoju nastolatka sprawdzą się szczególnie nowoczesne foto okleiny na szafy w postaci krajobrazów miast, uliczek oraz wieżowców, choć równie dobrym pomysłem będą wzory nawiązujące do geometrii. W przypadku dziewcząt lubiących klimaty romantyczne dobrze wypadną foto okleiny na szafę z wieżą Eiffela czy po prostu widokiem na Paryż.

Okleina na szafę w salonie, czyli sposób na przytulne wnętrze

Aby wnętrze salonu wydawało się bardziej przytulne niż jest w rzeczywistości warto postawić na ciepłe kolory w okleinach do szaf. Dobrym wyborem będą również jasne kolory pastelowe, które świetnie komponują się z szarością, modnym obecnie kolorem nude i klasyczną bielą. Ciekawym elementem w salonie, który pomoże w zbudowaniu ciepłego, przytulnego wnętrza będą elementy florystyczne na szafach. Okleiny na szafę w takich wzorach sprawdzą się szczególnie w przypadku chłodnych wnętrz o mocno skandynawskim charakterze połączonych z naturalnymi elementami w postaci drewnianej podłogi czy wiklinowych foteli. Salony urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu mogą zostać ocieplone przez okleiny na szafę w kwiatowych wzorach. Co ciekawe, naklejki na meble można zastosować również w kuchni. Aby dodać jej świeżości i nieco oddechu w stylistyce warto postawić na zielone wzory i kojące krajobrazy – świetnie sprawdzą się drzewa oraz łąki.

Całkowita metamorfoza dużej szafy alternatywą dla fototapety

Mało kto wie, że odpowiednio dużej wielkości okleina na szafę pełni podobne funkcje jak fototapeta. Przewaga okleiny na szafę tkwi jednak w praktycznym zastosowaniu tego narzędzia do odnowienia mebli oraz do nadania im mocno spersonalizowanego charakteru. Okleina będzie idealna jeżeli celem jest uzyskanie efektu ukrycia szafy. Będzie to najbardziej skuteczne w przypadku dużych mebli, które zajmują sporą część pomieszczenia i są ustawione w poziomej linii przy ścianie. W takim przypadku oklejenie całej szafy w naklejki z pięknym krajobrazem będzie dawało spektakularny efekt. Nagle w zwyczajnym pokoju na ścianie mogą pojawić się piękne drzewa, zachęcająca do odpoczynku jasna sceneria wiosennej łąki lub wspaniały górski krajobraz nawiązujący do odbytych letnich wycieczek. Aż trudno uwierzyć, ale tak naprawdę zupełna zmiana wizerunku wnętrza jest możliwa przy pomocy okleiny do szafy.

Okleina na szafę – modele, które powiększą Twoje wnętrze

W przypadku szczególnie małych pomieszczeń uzyskanie efektu powiększenia wnętrza może być bardzo istotnym elementem budowania aranżacji. Z uwagi na to, że foto okleina na szafę w praktyce pełni funkcje bardzo podobne i tożsame jak fototapeta, możliwe jest uzyskanie wizualnego powiększenia pokoju. Aby powierzchnia wydała się większa warto na całej powierzchni dużej szafy zastosować okleinę w postaci pięknego krajobrazu. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj wykorzystanie perspektywy – świetnie sprawdzą się krajobrazy, na których widoczne są bliższe oraz bardziej oddalone elementy. Dobrym przykładem będą tutaj zdjęcia jezior, morza, gór czy leśnych dróżek lub miejskich alejek. Alternatywą dla natury oraz klimatów miasta mogą być przestrzenne foto okleiny na szafy wykorzystujące efekt 3 D, duże, kilku wymiarowe wzory geometryczne lub świat kosmosu.

Okleina w męskim wydaniu

W przypadku zamiłowania do techniki również można znaleźć interesujące okleiny na szafy. Garderoba miłośnika lotnictwa może zostać ciekawie udekorowana piękną okleiną z fotografią wybranego modelu samolotu. Prezentowane zdjęcia mają naprawdę dobrą jakość i zachwycają nie tylko samych fanów latania - dobrze sprawdzą się także w salonie, który potrzebuje więcej lekkości. Taki efekt można uzyskać za pomocą dobrze skomponowanych mebli i materiałów albo przy użyciu odpowiedniej okleiny do szafy. Ciekawa maszyna w połączeniu z pięknym krajobrazem nieba może dać bardzo interesujący efekt.