/ Obrazy

Obrazy drukowane na płótnie - nowe możliwości dekoracji

Przez wiele wieków obraz miał być tylko odzwierciedleniem rzeczywistości. I to takim odzwierciedleniem, które jest jednoznaczne, dla każdego zrozumiałe i czytelne. Żeby nikt patrząc na obraz nie musiał się domyślać, czy to pies, czy piła ręczna połączona z pękniętym serdelkiem, do którego przyczepiona jest kometa. Malarz miał malować dokładnie to, czego się spodziewał oglądający i czego oczekiwał.

Gdy jednak odkryto możliwości, jakie daje fotografia, malarze zaczęli przenosić na płótno nie tylko wierną kopię rzeczywistości, ale i to, co im w duszy gra. Niewątpliwie wzbogaciło to ofertę dla odbiorców. Sztuka współczesna ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale za to jest w czym wybierać i każdy gust można zaspokoić. Wolność wyboru, to przecież podstawowe prawo klienta.

Dzisiaj, nie musimy się ograniczać do „rękodzieła” artystycznego. W dobie techniki nadruku mamy możliwość nabycia obrazów drukowanych na płótnie canvas - pięknych, w dowolnym temacie i w dostępnej cenie. Można sobie zgromadzić całą kolekcję obrazów drukowanych na płótnie w wybranej tematyce, np. kwiaty – do salonu, krajobrazy – do sypialni, do kuchni – różne kolorowe produkty i akcesoria, dla dzieci – bajki z ulubionych książek lub kreskówek.

Oswoiliśmy się z tak dużym wyborem, a niektórzy, zwłaszcza młodzi nawet nie wiedzą, że jeszcze kilkanaście lat temu oprócz drogich oryginałów można było nabyć tylko reprodukcje znanych obrazów. I na tym koniec. Wśród takich reprodukcji królowały „Słoneczniki” van Gogha, które można było zobaczyć w co trzecim mieszkaniu. Obecnie – owszem, można powiesić na ścianie reprodukcję pięknego obrazu drukowanego na płótnie canvas, a nie na papierze, w pięknych wyrazistych kolorach. A oprócz reprodukcji można też sobie wybrać obraz drukowany na płótnie w dowolnej tematyce. To jest właśnie możliwość wyboru!

Zapraszamy do naszych wyjątkowych galerii obrazów drukowanych na płótnie »

Czytaj także: