Mata magnetyczna - nie tylko na lodówkę!

Niektóre niezbędne elementy wyposażenia wnętrza przeszkadzają nam na co dzień w estetycznym zaaranżowaniu swojej przestrzeni. Jest tak między innymi  z urządzeniami AGD czy grzejnikami, których powierzchnie narażone są na drobne uszkodzenia - rysy, przetarcia, odpryski. Zamiast wymieniać nieatrakcyjny już sprzęt na nowy, możemy odnowić go samodzielnie stosując matę magnetyczną.

 

Mata magnetyczna - nie tylko na lodówkę!

Mata magnetyczna - co to takiego?

Mata magnetyczna to coś pomiędzy naklejką a magnesem. Takie elementy dekoracyjne drukowane są na specjalnej folii - z jednej strony posiadają warstwę magnetyczną, a z drugiej laminat, który zabezpiecza grafikę. Taka struktura produktu sprawia, że jest on niezwykle prosty w montażu i trwały. Maty magnetyczne na lodówkę po prostu przykładamy do drzwiczek urządzenia. Nie potrzebujemy kleju i nie musimy poświęcać temu zabiegowi tak dużej uwagi, jak w przypadku naklejania folii. Efekt będzie doskonały, a jeśli nie uda się ułożyć maty idealnie za pierwszym razem, po prostu odkleimy ją i nakleimy ponownie we właściwym miejscu. Mata magnetyczna na lodówkę po oderwaniu od powierzchni nie pozostawia po sobie żadnych śladów. 

Maty magnetyczne na lodówki - prosty i szybki montaż

Jak montuje się maty magnetyczne na lodówki? To bardzo proste zadanie. Wystarczy zamówić matę w odpowiednim rozmiarze i wzorze, a przed naklejeniem oczyścić powierzchnię sprzętu, na której chcemy umieścić swoją nową dekorację. Później już tylko przykładamy magnes do drzwiczek i na tym kończy się montaż. Nie potrzebujemy rakli, nie musimy niczego planować, nie używamy kleju ani żadnych innych akcesoriów. Maty magnetyczne na wymiar przyklei więc nawet największy laik, który nigdy nie miał do czynienia z klejeniem tapet czy naklejek foliowych. 

Jakie funkcje pełnią maty magnetyczne?

Mata magnetyczna na lodówkę na wymiar sprawdzi się w trzech przypadkach:

 • kiedy chcemy odnowić wygląd lodówki, która jest podrapana czy porysowana,

 • kiedy chcemy zabezpieczyć lodówkę przed wspomnianymi uszkodzeniami zanim się pojawią,

 • kiedy chcemy nadać lodówce, a tym samym całemu wnętrzu, oryginalny i świeży wygląd. 

Mata magnetyczna na wymiar pełni przede wszystkim funkcję maskującą. Bez trudu przylega do powierzchni, które nie są idealnie równe i skrywa ich niedoskonałości. Dzięki temu jednocześnie chroni sprzęt przed dalszym niszczeniem. Poza tym, maty magnetyczne pełnią też funkcję dekoracyjną - są zadrukowane różnorodnymi grafikami, które da się dobrać do każdego stylu aranżacyjnego. 

Czym charakteryzują się maty magnetyczne? Zastosowanie mat.

Wiemy już, że maty magnetyczne są łatwe w montażu. Co jeszcze należy o nich wiedzieć? Dużym atutem takich dekoracji jest łatwość utrzymania ich w czystości. Matę możemy myć za pomocą zwilżonej ściereczki i nie spowoduje to jej uszkodzenia. Poza tym, produkty tego typu są też odporne na działanie niskich i wysokich temperatur, co pozwala wykorzystywać je nie tylko na lodówce. Na co jeszcze można nakleić matę magnetyczną?

 • maty magnetyczne na grzejnik - mata magnetyczna na grzejnik rozwiązuje problem często nieestetycznej już obudowy, trudnej do dokładnego wyczyszczenia. Maty magnetyczne na kaloryfer nie ulegają uszkodzeniu nawet przy ekspozycji na bardzo wysokie temperatury. 

 •  maty magnetyczne na pralkę - mata magnetyczna na pralkę to kolejny patent na ochronę sprzętu i zmianę aranżacji pomieszczenia. Najwygodniej jest zamontować ją na bokach urządzenia lub z przodu, jeśli mamy do czynienia z modelem ładowanym od góry. 

 • maty magnetyczne na zmywarkę - mata magnetyczna na zmywarkę sprawdzi się świetnie do zamaskowania drzwiczek urządzenia ustawionego pomiędzy szafkami. Jeśli posiadamy model wolnostojący, możemy ozdobić nią też boki sprzętu.

 • maty magnetyczne na drzwi - mata magnetyczna na drzwi może zostać przyklejona na każde skrzydło drzwiowe z metalu. Często są to jedynie drzwi wejściowe do domu, zatem grafikę maty można wykorzystać, aby optycznie powiększyć i rozjaśnić swój przedpokój. 

Maty magnetyczne: przegląd wzorów

Maty magnetyczne, które można znaleźć w naszej ofercie są podzielone na kategorie tematyczne. Są maty magnetyczne z krajobrazami oraz maty magnetyczne na lodówkę 3d. Ten drugi rodzaj produktów daje efekt trójwymiarowości, który jest niezwykle pożądany w niewielkich pomieszczeniach. Poza tym, wzory można podzielić także ze względu na styl, na maty:

 • nowoczesne - z abstrakcyjnymi, geometrycznymi wzorami,

 • rustykalne - z grafiką zwierząt, pól, 

 • romantyczne - z wzorem kwiatów,

 • naturalne - obrazy owoców, warzyw, roślin, pejzaży.

A jakie maty magnetyczne cieszą się dzisiaj największą popularnością? Będą to przede wszystkim grafiki-okna, które otwierają przestrzeń. Mata może przedstawiać spokojny, klimatyczny las, kwiecistą łąkę, górskie zbocza czy spienione morze. Chętnie wybierane są także ponadczasowe grafiki z motywami kwiatowymi - w tym również z motywem roślin tropikalnych - oraz przeróżne motywy geometryczne, które świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje. 

 

Czytaj także: