Dlaczego wybrać fototapetę do sypialni?

Sypialnia u wielu z nas jest zarówno pokojem dziennym, jak i nocnym. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu i wykorzystujemy go do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Dlatego musimy zadbać o to, by sypialnia naprawdę była przytulna, by z przyjemnością w niej przebywać oraz móc odpocząć bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu na ziemi. Od stworzenia sypialni w wymarzony przez nas sposób zależy to czy chętnie będziemy wracać po całym, ciężkim dniu do swojego lokum.

Fototapeta w sypialni

Niejednokrotnie w trakcie remontu, odświeżania mieszkania lub dopiero mając zamiar zmiany czegoś, zastanawiamy się na jaki kolor pomalować ściany. Niestety często sami zamykamy się w schematach swojego myślenia i zapominamy o tym, że wcale nie trzeba przemalować pokoju na np. neonową pomarańczową barwę, by go ożywić i sprawić, że nie będzie nudny. Ściany pomalowane na agresywniejsze kolory rzeczywiście mogą nadać życia pomieszczeniu, ale czy wtedy naprawdę w nim wypoczniemy?

Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie, by nadać sypialni nowy, ciekawy wygląd, a przy tym nie zaburzyć jej nastroju. Coraz więcej z nas wybiera fototapety do sypialni i naprawdę warto zastanowić się nad taką opcją wykończenia wnętrza. Niektórym z nas fototapety mogą się błędnie kojarzyć z czymś bez charakteru, ze ścianami z czasów PRL. Trzeba pamiętać, że technika poszła do przodu, a fototapety to już nie coś starego, bez żadnego wyrazu, co tylko ma pokryć ścianę. Aktualnie mogą one nadać atmosferę całemu wnętrzu.

Powody, dla których warto zaopatrzyć się w fototapetę do sypialni

Dzięki niej możemy:

  • nadać pomieszczeniu oryginalności, dowolnej atmosfery i szyku,
  • zupełnie odmienić charakter pokoju,
  • wizualnie powiększyć wnętrze i dodać mu niesamowitej głębi.

Warto też zastanowić się nad nią, gdy mamy ograniczony budżet lub po prostu lubimy oszczędzać pieniądze. Ciekawa boazeria lub dekoracyjna cegła mogą okazać się bardzo drogie, a zamontowanie ich - czasochłonne. Możemy znaleźć dużo fototapet wysokiej jakości, które bardzo realistycznie (wręcz do złudzenia) odwzorują nasz wymarzony wzór, a dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

Przy wyborze fototapety do sypialni możemy, ale wcale nie musimy zastanawiać się długo. Chociaż istnieje tyle ich wzorów, wystarczy, że przemyślimy jaki kolor najlepiej będzie zgrywał się z naszym wnętrzem i co chcielibyśmy, by fototapeta przedstawiała. Jeśli z jakiś powodów nie chcemy zdecydować się na położenie jej na ścianę, godna rozważenia jest też opcja obłożenia nią drzwi do pokoju, szczególnie jeśli nie prezentują się one zbyt dobrze. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze i zaoszczędzimy pieniądze, które byśmy przeznaczyli na ewentualną wymianę drzwi.

Najpopularniejsze wzory fototapety to te, które przedstawiają:

  • naturę - w postaci: zdjęcia (np. krajobrazów lub bliskich ujęć kwiatów) lub malunków,
  • znane miasto lub zabytek - np. wieżę Eiffela w Paryżu, Tower Bridge w Londynie. 

 

Umiejętne dobranie wielkości i stylu fototapety nie jest takie trudne. Wystarczy, że zmierzymy ścianę i rozważymy w jakim pomieszczeniu naprawdę chcielibyśmy przebywać. Pośród wielu kwiatów? Paru róż? Ciemnego lasu? A może lubimy klimat Stanów Zjednoczonych i chcemy poczuć się jak mieszkańcy jakiejś wielkiej metropolii?

Mnóstwo ciekawych wzorów fototapety do sypialni możemy znaleźć na stronie https://www.surprint.pl/fototapety/fototapety-do-sypialni. Pod każdą poszczególną fototapetą widnieje jej rozmiar, co ułatwia nam znalezienie tej odpowiedniej do naszego pomieszczenia.

 

Czytaj także:
19.11.2020

Obrazy na płótnie- łatwy sposób na udekorowanie ścian w mieszkaniu.

Znana zasada mówi, że mała zmiana może zrobić wielką różnicę. Przysłowie to sprawdza się w wielu dziedzinach życia, również w kwestii projektowania wnętrz. Chyba każdy, kto ma za sobą urządzanie własnego gniazdka, przekonał się, ile dobrego mogą zdziałać dekoracje i ozdoby. To właśnie drobne dodatki nadają pomieszczeniom domowego klimatu i podkreślają ich charakter. Duże pole do popisu dają nam ściany- to one zajmują zazwyczaj największą powierzchnię w mieszkaniu.

19.10.2020

20 najlepszych smaków na lodówkę?

W kuchni!

W dobry guście powstaje projekt na matę magnetyczną do lodówki, gdy porównujesz jakość śniadania, obiadu i kolacji, z naszym profesjonalnym widzeniem świata, w stylowo urządzonej kuchni. To kolorowa sałatka, składnik żywieniowy dla ulubionych domowników, oznacza tyle, co dobór konkretnego zdjęcia. Dlaczego?

21.07.2020

W Surprint coś zagrało. Dobre prognozy na życie.

Nutka romantyzmu wróży klimatyczną kolację we dwoje. To wtedy ściana z naszą  fototapetą dostarcza nowych „lirycznych” emocji. Jednak w opcji urządzania wnętrz dbamy także o ich wymiar duchowy, który podpieramy o zmysłowy taniec. Dlatego główny motyw  - z cyfrowego zdjęcia -  odgrywa zasadnicze znaczenie. Wcielasz się więc  w rolę małej dziewczynki, stylowej modelki, pachnącej ogrodniczki, zwinnej tygrysicy, kobiety spaceru