Fotorolety - ochrona przed słońcem

Jeżeli będziemy mieli tak ekstremalne lato, jak jego początek, to powinniśmy zadbać o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. Upały mogą być równie uciążliwe co mróz.

Do klasycznych rozwiązań walki z upałami w domach dołączyliśmy już jakiś czas temu wykorzystanie rolet, które są nie tylko elementem dekoracji, ale także funkcjonalną ochroną przed zbytnim nasłonecznieniem pomieszczenia. Podczas niedawnego pobytu u znajomych, którzy nie posiadają rolet i zasłaniają okna jedynie tradycyjnymi zasłonami, przekonaliśmy się jaką zaletą jest możliwość rozwinięcia rolety, podczas gdy słońce intensywnie świeci prosto w szyby okien. Z przyjemnością wróciliśmy do domu, gdzie rozwinięte rano rolety z nadrukiem skutecznie odbijały promienie słoneczne i ograniczały nagrzewanie się naszego pokoju.

Z ciekawości spojrzeliśmy na otaczające nasze mieszkanie bloki. W 80. procentach wszystkie okna były zasłonięte roletami i to prawie cały dzień. Okazuje się więc, że o tej porze roku, bez rolet po prostu trudno jest już funkcjonować w naszych mieszkaniach i biurach. Ocieplenie klimatu wymogło na nas instalowanie rolet.

Fotorolety pełnią w pierwszej kolejności funkcję użytkową: chronią nie tylko przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale przede wszystkim przed światłem i słońcem. Funkcja dekoracyjna jest rzecz jasna równie ważna. Dlatego też polecamy rolety z nadrukiem. Wśród oferowanych dziś – także w naszym sklepie – rolet możemy wybierać wspaniałe motywy spośród wielu kategorii tematycznych. W zależności od naszego gustu i upodobań możemy wybrać wspaniałą roletę, która zarówno będzie prezentowała bliski nam motyw, a jednocześnie osłoni nasz pokój przed zbyt intensywnym słońcem.

Zapraszamy do naszych galerii fotorolet z nadrukiem cyfrowym

Czytaj także: