Fotorolety - funkcjonalność i dekoracja

O każdej porze roku okienne dekoracje mają swoje konkretne zastosowanie i wykorzystywane są do nieco innych celów. Inaczej korzystamy z nich zimą, inaczej latem. Jak można więc wykorzystać fotorolety okienne?

Fotorolety - funkcjonalność i dekoracja

O każdej porze roku okienne dekoracje mają swoje konkretne zastosowanie i wykorzystywane są do nieco innych celów. Inaczej korzystamy z nich zimą, inaczej latem. Jak można więc wykorzystać fotorolety okienne?

Oczywiście podstawową formą wykorzystanie rolet w oknie jest zachowanie intymności i odcięcie się od świata zewnętrznego. Najczęściej potrzebne jest to nam wieczorem, gdy zapalone wewnątrz światło pozwala dojrzeć z zewnątrz to co dzieje się w naszym pokoju. A ponieważ jesienią i zimą wieczory są najdłuższe, właśnie wówczas najczęściej korzystamy z fotorolet okiennych w celu zachowania intymności.

Oczywiście tę funkcję rolety okiennej wykorzystujemy również wiosną i latem, jednak już zdecydowanie rzadziej, ponieważ wieczory są wówczas zdecydowanie krótsze. W tych porach roku, częściej korzystamy z rolet jako osłony przed światłem słonecznym. Długie i słoneczne dni wspaniale oświetlają pomieszczenie. Jedna czasem zbyt intensywne słońce przeszkadza, rażąc w oczy czy odbijając się od ekranu telewizora lub komputera. Wówczas najczęściej latem zasłaniamy okna opuszczając fotoroletę.  Dodatkowo zasłonięcie rolety nie tylko osłoni nas przed ostrym światłem, ale również odbije jego część ograniczając nagrzanie pomieszczenia.

Trzecią nie mniej ważną funkcją fotorolet, niezależnie od pory roku, jest dekoracja. I tu właśnie najlepiej sprawdzają się fotorolety z cyfrowym nadrukiem. Dzięki możliwością nadruku dowolnego wzoru czy zdjęcia, tworzymy w oknie nie tylko osłonę przed słońcem czy spojrzeniami, ale również wyjątkową dekorację. Może być ona dodatkiem do aranżacji pokoju lub dominującą dekoracją, która buduje klimat w pomieszczeniu. Wszystko zależy do naszego gustu i wyboru.

Zapraszamy do naszych galerii fotorolet z nadrukiem »

Czytaj także:
26.07.2021

Dekoracyjne okleiny na meble. Efektowny i łatwy sposób na przemianę mieszkania

Zamiast pracochłonnego i trudnego malowania mebli lepiej zastosować wysokiej jakości, dekoracyjne okleiny. To łatwy sposób nie tylko na ponowne wykorzystanie mebli podniszczonych, o uszkodzonych powierzchniach. Duże okleiny na szafę mają tak samo ciekawe wzornictwo, jak nowoczesne fototapety i mogą stać się niezwykłą dekoracją mieszkania. Okleiny na małe komody i szafki pozwalają na grę motywami i wzorami, które ożywiają wnętrze i określają jego styl.

20.07.2021

Aranżacje wnętrz w mieszkaniu: obraz może wiele zmienić

Dekorowanie nowego mieszkania to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla początkujących. Co zrobić, aby pomimo braków w doświadczeniu osiągnąć efekt świetnej aranżacji wnętrza? Jak tanim kosztem sprawić, by pokój wyglądał bardziej stylowo? Cały sekret tkwi w dodatkach, dlatego warto zainwestować w ciekawe obrazy na płótnie, które zespoją ze sobą wszystkie elementy wykorzystane przy tworzonej aranżacji i będą stanowiły mocny punkt w salonie.

19.11.2020

Obrazy na płótnie- łatwy sposób na udekorowanie ścian w mieszkaniu.

Znana zasada mówi, że mała zmiana może zrobić wielką różnicę. Przysłowie to sprawdza się w wielu dziedzinach życia, również w kwestii projektowania wnętrz. Chyba każdy, kto ma za sobą urządzanie własnego gniazdka, przekonał się, ile dobrego mogą zdziałać dekoracje i ozdoby. To właśnie drobne dodatki nadają pomieszczeniom domowego klimatu i podkreślają ich charakter. Duże pole do popisu dają nam ściany- to one zajmują zazwyczaj największą powierzchnię w mieszkaniu.