Fotorolety - funkcjonalność i dekoracja

O każdej porze roku okienne dekoracje mają swoje konkretne zastosowanie i wykorzystywane są do nieco innych celów. Inaczej korzystamy z nich zimą, inaczej latem. Jak można więc wykorzystać fotorolety okienne?

Oczywiście podstawową formą wykorzystanie rolet w oknie jest zachowanie intymności i odcięcie się od świata zewnętrznego. Najczęściej potrzebne jest to nam wieczorem, gdy zapalone wewnątrz światło pozwala dojrzeć z zewnątrz to co dzieje się w naszym pokoju. A ponieważ jesienią i zimą wieczory są najdłuższe, właśnie wówczas najczęściej korzystamy z fotorolet okiennych w celu zachowania intymności.

Oczywiście tę funkcję rolety okiennej wykorzystujemy również wiosną i latem, jednak już zdecydowanie rzadziej, ponieważ wieczory są wówczas zdecydowanie krótsze. W tych porach roku, częściej korzystamy z rolet jako osłony przed światłem słonecznym. Długie i słoneczne dni wspaniale oświetlają pomieszczenie. Jedna czasem zbyt intensywne słońce przeszkadza, rażąc w oczy czy odbijając się od ekranu telewizora lub komputera. Wówczas najczęściej latem zasłaniamy okna opuszczając fotoroletę.  Dodatkowo zasłonięcie rolety nie tylko osłoni nas przed ostrym światłem, ale również odbije jego część ograniczając nagrzanie pomieszczenia.

Trzecią nie mniej ważną funkcją fotorolet, niezależnie od pory roku, jest dekoracja. I tu właśnie najlepiej sprawdzają się fotorolety z cyfrowym nadrukiem. Dzięki możliwością nadruku dowolnego wzoru czy zdjęcia, tworzymy w oknie nie tylko osłonę przed słońcem czy spojrzeniami, ale również wyjątkową dekorację. Może być ona dodatkiem do aranżacji pokoju lub dominującą dekoracją, która buduje klimat w pomieszczeniu. Wszystko zależy do naszego gustu i wyboru.

Zapraszamy do naszych galerii fotorolet z nadrukiem »

Czytaj także: