Wizualizacja fototapety na ścianie — czy ten wzór będzie pasował do mojego wnętrza?

Samodzielne aranżowanie wnętrz we własnym domu sprawia wiele przyjemności, jednak nierzadko okazuje się, że finalny efekt odbiega od zamierzonego. Nie zawsze musisz jednak sięgać po pomoc dekoratora wnętrz, aby zaprojektować dekorację, która wydobędzie z danego pomieszczenia maksimum piękna.

Wizualizacja fototapety na ścianie — czy ten wzór będzie pasował do mojego wnętrza?

Możesz skorzystać z gotowych, łatwych w obsłudze narzędzi, takich jak nasz kreator wnętrz. Z pomocą tego programu (online) sprawdzisz, jak wybrany wzór tapety zaprezentuje się w Twoim mieszkaniu i upewnisz się, czy to na pewno ten efekt, o jakim marzyłeś. Jak to działa?

Jak sprawdzić, czy wzór pasuje do Twojego pokoju?

Przeglądasz setki efektownych wzorów fototapet, a z nich z trudem wybierasz ten jeden motyw, który Twoim zdaniem najlepiej sprawdzi się w salonie czy sypialni. Jeśli możesz pochwalić się świetną wyobraźnią przestrzenną, prawdopodobnie nie zawiedziesz się po przyklejeniu fototapety w wybranym miejscu. W praktyce jednak wiele osób po naniesieniu dekoracji na ścianie coś by w niej zmieniło. Większe zagęszczenie wzoru czy odbicie lustrzane wybranego motywu — te opcje będą już poza zasięgiem, kiedy zamówisz i przykleisz swoją tapetę. Dzięki kreatorowi wnętrz nie musisz eksperymentować. Możesz przetestować różne opcje w ramach wizualizacji, a na koniec w pełni świadomie wybrać konkretny efekt i oglądać go później na co dzień w swoim domu. Jedyne, co musisz zrobić, aby skorzystać z kreatora to:

  1. Przygotować zdjęcie pokoju — najlepiej w naturalnym oświetleniu (słoneczny dzień), obejmujące wybraną ścianę lub kilka płaszczyzn, jeśli nie wiesz, w którym miejscu chcesz przykleić fototapetę. Nie przejmuj się, jeśli na fotografii widać więcej niż tylko ścianę, ponieważ kreator daje możliwość obrysowania mebli czy dekoracji, aby wydobyć ze zdjęcia tę płaszczyznę, na której faktycznie ma znajdować się tapeta. Dzięki temu efekt jest jeszcze bardziej realny. 
  2. Wgrać zdjęcie w programie i ustawić obszar, na którym będzie dekoracja i podać wymiary.

 

Jakie możliwości daje kreator wnętrz — sprawdź funkcje programu!

Kiedy wgrasz zdjęcie ścian Twojego salonu, kuchni czy sypialni do naszego kreatora, będziesz w stanie sprawdzić, jak na wybranym fragmencie powierzchni zaprezentuje się każdy wzór tapety. Możliwości programu są jednak znacznie większe.

Kreator wnętrz na stronie surprint.pl pozwala Ci wprowadzić do algorytmu dokładny wymiar ściany (fragmentu), dzięki czemu możesz upewnić się, w jaki sposób wybrany motyw zaprezentuje się po realizacji zamówienia. To bardzo ważne, ze względu na fakt, że wielu klientów nie bierze pod uwagę wymiarów dekoracji na zdjęciach produktowych. Fototapeta stworzona na wymiar może wydawać się wtedy nieco innym wzorem, tymczasem jest to jedynie efekt innego rozmieszczenia motywu. 

Po drugie, wybraną grafikę fototapety możesz w prosty sposób modyfikować w kreatorze produktu tak, aby lepiej pasowała do Twojego wnętrza. Dostępne opcje to między innymi:

  • obrót w prawo lub w lewo,
  • odwrócenie w pionie lub w poziomie,
  • efekty fotograficzne, jak sepia, czerń i biel.

Jeśli więc okaże się, że po stworzeniu wizualizacji na podstawowym wzorze, efekt okaże się nie spełniać Twoich oczekiwań, możesz zmienić na przykład kolorystykę dekoracji i ponownie sprawdzić jak wygląda na wizualizacji. Ważną funkcją jest też zmiana gęstości wzoru, czyli jego powielanie. Dzięki niej możesz stworzyć na ścianie wzór drobniejszy, bardziej zagęszczony, a tapeta nabierze innego charakteru. 

Po trzecie, kreator fototapety na wymiar pozwoli Ci "wyciąć" ze wzoru jego wybrany fragment — ten, który najbardziej Ci się podoba. Możesz więc jeszcze lepiej dostosować tapetę zarówno do swoich potrzeb, jak i do oczekiwanego efektu. Jeśli wybierasz dekorację jedynie na fragment ściany, będzie to niezwykle istotne, gdyż cały wzór w swoim standardowym rozmiarze po prostu się na niej nie zmieści. 

Czy fototapeta będzie pasowała do mojego wnętrza? Porównaj!

Kreator wnętrz pomoże Ci sprawdzić, czy wybrany wzór tapety będzie dobrze prezentował się w Twoim wnętrzu. Program da Ci także możliwość dostosowania tapety do potrzeb i oczekiwań. To jednak nie koniec możliwości, ponieważ z pomocą tego samego kreatora możesz sprawdzić, jak na danym fragmencie powierzchni będą prezentować się różne wzory tapet. Jeśli więc masz problem z wyborem tej jednej, idealnej tapety do swojego pokoju, to wystarczy, że za pomocą strzałek przy wizualizacji przejrzysz wszystkie wzory z danej kategorii.

Jakie zalety ma nasz kreator wnętrz z wizualizacją fototapety?

Możliwość zamówienia fototapety na wymiar stwarza wiele możliwości, jednak z uwagi na taką różnorodność efektów, wielu klientów ma problem z podjęciem finalnej decyzji. Nasz kreator powstał po to, aby ułatwić Ci nie tylko wybór odpowiedniego wzoru fototapety do danego pokoju, ale też takie dopasowanie jej do fragmentu ściany, aby finalny efekt był w stu procentach satysfakcjonujący. Program nie wymaga instalowania żadnych plików na Twoim urządzeniu. Tak naprawdę jedyne, co musisz zrobić, aby rozpocząć projektowanie to wykonanie zdjęcia ściany i wgranie jej na serwer. Wyposażenie wnętrz widoczne na fotografii nie stanowi problemu, ponieważ łatwo "usuniesz" je ze wzoru fototapety. Nasz kreator wnętrz ma funkcję obrysowywania przedmiotów przed ścianą, aby wzór tapety był bardziej realistyczny. Przed przystąpieniem do tworzenia wizualizacji obejrzyj film instruktażowy, który krok po kroku poprowadzi Cię przez kolejne kroki konfiguracji. Kolejne czynności to już właściwie zabawa — zabawa w projektowanie, która sprawia wiele przyjemności. Kreator jest dziecinnie prosty w obsłudze, a przy tym pozwala uzyskiwać naprawdę realne i różnorodne efekty.

Dlaczego warto skorzystać z kreatora wnętrz do projektowania aranżacji z fototapetą?

Jak wspominaliśmy, samodzielne projektowanie aranżacji salonu, kuchni, pokoju dziecka czy przedpokoju sprawia wiele przyjemności. Często jednak okazuje się to zadaniem trudniejszym, niż początkowo zakładaliśmy. Koniec końców, możemy żałować, że nie skorzystaliśmy w tym zakresie z pomocy profesjonalisty. Jednak za sprawą kreatora wnętrz, możesz uniknąć wnętrzarskiej pomyłki, dokładnie sprawdzając każdą opcję i porównując efekty wizualizacji swoich pomysłów. Program pozwoli Ci sprawdzić:

  • czy wybrany wzór to dobre tło dla Twojego wyposażenia wnętrz,
  • czy wybrana fototapeta pasuje do barw aranżacji pokoju,
  • czy wzór powiększa wnętrze, czy je przytłacza,
  • czy kolor tapety jest zbyt jasny lub zbyt ciemny,
  • czy korzystniej w pokoju prezentuje się tapeta o gęstszym wzorze.

Przy pomocy kreatora do fototapety na wymiar znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania, dzięki czemu składając, zamówienie będziesz już pewnym swojej decyzji, co najważniejsze — zagwarantujesz sobie pełną satysfakcję z wizualnego efektu samodzielnie zaprojektowanej aranżacji. 

Nie radzisz sobie z konfiguracją? Zdaj się na eksperta!

Ponieważ zależy nam na pełnej satysfakcji naszych klientów, nigdy nie zostawiamy ich bez pomocy. Jeśli kreator jest dla Ciebie zbyt trudny w obsłudze lub gdy po prostu nie ufasz swoim umiejętnościom projektanta wnętrz, zdaj się na naszych ekspertów. Możesz przesłać rozpoczęty projekt z wgranym zdjęciem pokoju, a my przygotujemy wizualizację za Ciebie i prześlemy ją na podany adres e-mail. To wygodne rozwiązanie również wtedy, kiedy nie masz czasu na zabawę z programem lub wizualizację wykonujesz na urządzeniu mobilnym.

Jak wybrać fototapetę do kreatora? Postaw na kolor

Jeśli wśród setek wzorów nie możesz wybrać jednego wzoru fototapety na wymiar do swojego wnętrza, weź pod uwagę przede wszystkim barwy. Najpierw zdecyduj, które motywy wzornicze podobają Ci się najbardziej, a następnie postaw na tę fototapetę, której kolory najlepiej wpisują się w paletę barw Twojego wnętrza. Dzięki temu dekoracja dobrze dopasuje się do aranżacji, a Ty nie będziesz martwić się o konieczność wymiany wyposażenia czy zakupu dodatkowych dekoracji, dzięki którym wprowadzone fototapetą kolory lepiej współgrałyby z wystrojem. 

Czytaj także: